Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Пропонуємо до перегляду відеолекцію "Вища рада правосуддя: статус, функції, роль" на YouTube-каналі Конституційного Суду України за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=c6oGIGYf33Y
Участь у заході взяли суддя Конституційного Суду України Галина Юровська, судді, адвокати, представники Національної школи суддів України, викладачі, студенти, аспіранти закладів вищої освіти, учні Малої академії наук.
Головним доповідачем виступив професор кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права Державного торговельно-економічного університету, доктор юридичних наук Михайло Шумило, який поділився основними аспектами роботи Вищої ради правосуддя.
Під час лекції промовець розповів про передумови й етапи становлення органу суддівського врядування, його статус, повноваження, формування представницького складу.
У цьому контексті він наголосив, що Вища рада правосуддя – незалежний, колегіальний орган, який формується за принципом політичної нейтральності та професійності, діє на постійній основі. Доповідач зазначив, що кожен кандидат на посаду члена ВРП перед обранням чи призначенням повинен отримати висновок Етичної ради щодо відповідності кожного кандидата критеріям професійної етики та доброчесності.
Михайло Шумило підкреслив, що ВРП виконує важливі повноваження, спрямовані на забезпечення функціонування незалежної судової влади, формування доброчесного і професійного корпусу суддів. Також до його компетенції належить ряд дисциплінарних функцій, зокрема забезпечення здійснення дисциплінарним органом дисциплінарного провадження щодо судді; розгляд скарги на рішення відповідних органів про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора; ухвалення рішення про порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності.
Він також зосередив увагу на окремих повноваженнях ВРП, зокрема стосовно розроблення локальних нормативно-правових актів, участі в законопроєктній роботі та бюджетному процесі щодо фінансування судової влади. На завершення промовець окреслив огляди рішень ВРП, зазначивши, що Вища рада правосуддя щорічно узагальнює практику здійснення дисциплінарних проваджень стосовно суддів та ухвалені рішення про притягнення або відмову у притягненні судді до дисциплінарної відповідальності.